Přeskočit na obsah

Varhanní koncert: Aneta & Josef

  • od

Srdečně zveme na koncert sopranistky Anety Kratochvílové a varhaníka Josefa Kratochvíla. Společně vystoupí v neděli 8. května 2022 v 16:00 hodin v hranickém kostele Stětí sv. Jana Křtitele. Zazní skladby W. A. Mozarta, A. Dvořáka, F. Mendelssohna-Bartholdyho a dalších. Vstupné 100 Kč.

Aneta Kratochvílová je sopranistka pocházející z Valašska.​ Po studiu na hudebním gymnáziu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě absolvovala magisterská studia sólového zpěvu na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. V letech 2018-2020 působila jako sólistka v Oper Leipzig, kde spolupracovala s mnoha významnými dirigenty, jako jsou Felix Bender, Ulf Schirmer, Matthias Foremny a Christoph Geschold. Věnuje se koncertní činnosti po Evropě a účinkuje také na zahraničních hudebních festivalech (v Německu, Rakousku, Itálii, Rusku, Polsku, na Ukrajině a Slovensku atd.). Její repertoár zahrnuje klasické písně, árie a duchovní skladby.

Josef Kratochvíl je varhaník a klavírista mladé generace pocházející z Valašského Meziříčí. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř a gymnázium v Ostravě, bakalářská studia absolvoval na Akademii múzických umění v Katovicích. Magisterská a postgraduální studia pokračuje na Hochschule für Musik und Theater „Felix Mendelssohn Bartholdy“ v Lipsku. Pravidelně sólově koncertuje jako varhaník a klavírista na mnoha zahraničních festivalech po celé Evropě.

https://www.anetajosef.com